Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am o intrebare, am postat o gluma cu fotografie ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am o intrebare, am postat o gluma cu fotografie intr-un grup ...

Am o intrebare, am postat o gluma cu fotografie intr-un grup de facebook fotografia era cu hitler momentan sunt in spania mama mea a primit apel de la politie cum ca mi s-a facut dosar penal pentru fotografia acceia urcata acum intrebarea mea este ce patesc ?
~ Conținut șters la cerere ~
ramane de vazut daca si de ce va faceti vinovat
ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ
privind interzicerea organizaţiilor, simbolurilor şi faptelor cu caracter fascist, legionar, rasist sau xenofob şi a promovării cultului persoanelor vinovate de săvârşirea unor infracţiuni de genocid contra umanităţii şi de crime de război"

[ link extern ]

probabil ca se va lasa cu amenda contraventinala
gi-jane2, moderator
Domnule daca am suspendare se risca? imi ridica si merg la zdup ?
nu cred