Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Proces ANPC impotriva BCR 2015 dobanzi ascunse
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Proces ANPC impotriva BCR 2015 dobanzi ascunse

Buna ziua,
In 2015, ANPC a castigat un proces cu BCR referitor la dobanzile ascunse [ link extern ]
Cei de la BCR m-au chemat pt a semna un act aditional prin care imi micsora rata lunara, insa un jurist mi-a spus sa nu o fac pt ca astfel nu imi pot recupera banii de la BCR (dobanzile ascunse din anii precedenti).
Va rog sa imi spuneti cum se procedeaza pt recupererea acestor dobanzi. Trebuie sa dau eu in judecata BCR in baza deciziei judecatoresti sau ANPC-ul continua procesul de recuperare a banilor?
Multumesc!
nicoletabu, utilizator
Cereți draftul actului aditional pe email si solicitati opinia unui avocat inainte de a-l semna.

nicoletabu a scris:

Buna ziua,
In 2015, ANPC a castigat un proces cu BCR referitor la dobanzile ascunse [ link extern ]
Cei de la BCR m-au chemat pt a semna un act aditional prin care imi micsora rata lunara, insa un jurist mi-a spus sa nu o fac pt ca astfel nu imi pot recupera banii de la BCR (dobanzile ascunse din anii precedenti).
Va rog sa imi spuneti cum se procedeaza pt recupererea acestor dobanzi. Trebuie sa dau eu in judecata BCR in baza deciziei judecatoresti sau ANPC-ul continua procesul de recuperare a banilor?
Multumesc!