avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna ziua! Care este procedura cu care pot recupera ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna ziua! Care este procedura cu care pot recupera taxa de timbru? ...

Buna ziua!
Care este procedura cu care pot recupera taxa de timbru? de la un proces incheiat! Este specificata si aceasta taxa sa o recuperez.

Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Mia4 , utilizator 11:27, 23 Noiembrie 2020
Dacă ati câștigat intra la cheltuielile de judecata...
Ce s-a stabilit sa recuoerati, rrcuoerati prin executare silita, daca partea cealalta nu va da de bunavoie. Pt asts, veti apela la un executor.
Buna seara!
Firma de la care trebuie sa recuperez cheltuielile de judecată, imi va vira onorariul avocatului , ne am inteles pe cale amiabilă!
Taxa de timbru mi au spus ca trebuie sa o recuperez de la circa financiara unde sa platit taxa!
Intrebarea mea este care este procedura ,o cerere anume sau altceva? (Catre organul fiscal local).
Multumesc!
Taxa de timbru mi au spus ca trebuie sa o recuperez de la circa financiara unde sa platit taxa!

aiurea.. asta face parte din cheltuiala cu judecata, pt a va judeca, ati platit aceasta taxa, ea nu se recupereaza dupa proces.
ce va scrie in hotarare mai exact ?
Daca ati castigat si scrie ca celalalt plateste cheltuielile de judecata, nu scrie si cat ?
Ultima modificare: Luni, 23 Noiembrie 2020
gi-jane2, moderator
Buna ziua!
Am sunat la circa financiară, într-adevăr de acolo voi recupera taxa de timbru!

O zi bună!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua,cine trebuie sa plătească onorariul unui avocat ... Anonim36 Anonim36 Bună ziua,cine trebuie sa plătească onorariul unui avocat și cheltuielile de judecata în cazul unui proces în legătură cu o poprire pe cont?Eu sau ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa judiciara camelia.ghenea@yahoo.com camelia.ghenea@yahoo.com cum recuperez o taxa de 3% platita la CEC , pentru un proces civil,am inteles ca aceasta taxa se recupereaza dar nu stiu cum mi sa spus sa platesc 3% din ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de timbru dorudrg dorudrg cine imi restituie taxa de timbru..... Buna ziua....am si eu o nelamurire...am castigat un proces in care am platit o taxa de timbru in valoare de 1000 ... (vezi toată discuția)