Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna ziua! Care este procedura cu care pot recupera ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna ziua! Care este procedura cu care pot recupera taxa de timbru? ...

Buna ziua!
Care este procedura cu care pot recupera taxa de timbru? de la un proces incheiat! Este specificata si aceasta taxa sa o recuperez.

Multumesc frumos!
Dacă ati câștigat intra la cheltuielile de judecata...
Ce s-a stabilit sa recuoerati, rrcuoerati prin executare silita, daca partea cealalta nu va da de bunavoie. Pt asts, veti apela la un executor.
Buna seara!
Firma de la care trebuie sa recuperez cheltuielile de judecată, imi va vira onorariul avocatului , ne am inteles pe cale amiabilă!
Taxa de timbru mi au spus ca trebuie sa o recuperez de la circa financiara unde sa platit taxa!
Intrebarea mea este care este procedura ,o cerere anume sau altceva? (Catre organul fiscal local).
Multumesc!
Taxa de timbru mi au spus ca trebuie sa o recuperez de la circa financiara unde sa platit taxa!

aiurea.. asta face parte din cheltuiala cu judecata, pt a va judeca, ati platit aceasta taxa, ea nu se recupereaza dupa proces.
ce va scrie in hotarare mai exact ?
Daca ati castigat si scrie ca celalalt plateste cheltuielile de judecata, nu scrie si cat ?
gi-jane2, moderator
Buna ziua!
Am sunat la circa financiară, într-adevăr de acolo voi recupera taxa de timbru!

O zi bună!