Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca o persoana fizica este in somaj tehnic poate ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca o persoana fizica este in somaj tehnic poate realiza venituri ...

Daca o persoana fizica este in somaj tehnic poate realiza venituri din activitati independente ( ex .intrermediere asigurari)? Este afectata indemnizatia de somaj , risca sa fie obligata la returnarea indemnizatiei?
In opinia mea, poate realiza venituri din activitati independente.