Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Cheltuieli eligibile microgranturi 2000 euro
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Cheltuieli eligibile microgranturi 2000 euro

Salut. Firma mea a primit acceptul pentru micrograntul de 2000 de euro.
Printre cheltuielile eligibile intra si cheltuieli privind plata datoriilor către bugetul statului din ce vad. Se poate considera ca si impozitul pe dividende intra la acest capitol?
Va multumesc.
Da. Printre cheltuielile eligibile se numara si orice impozit sau taxa la bugetul de stat.
Salut...cum ai aflat ca ai fost acceptat ??ti-au bagat si banii??
am primit email de la aplicatie. banii au fost bagati la 2 zile dupa ce s-a semnat contractul. Am aflat intre timp ca impozitul pe dividente NU intra la categoria cheltuielilor eligibile. Doar impozitul pe micro
De unde ati aflat ca impozitul pe dividende nu intra ? Eu am intrebat la Agentia Constanta si mi s-a raspuns pe e-mail ca toate datoriile la bugetul de stat intra. Pana la urma, cand platesti la stat, majoritatea impozitelor intra in contul unic, asa ca nici nu e logic ca unele impozite sa fie eligibile si altele nu.