Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Membru a unei sectii de votare?
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Membru a unei sectii de votare?

Buna ziua,
Care sunt demersurile care trebuiesc urmate pentru a fi membru a unei sectii de votare sau chiar presedinte de sectie?
Multumesc!
george-neagu, moderator
Membrii sunt numiți de partidele politice.
Președintele și vicepreședintele se trag la sorți dintr-o listă de persoane înscrise.