Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... FOTOGRAFII PE FACEBOOK MINOR DE 8 ANI FARA ACORDUL ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

FOTOGRAFII PE FACEBOOK MINOR DE 8 ANI FARA ACORDUL MAMEI ! BUNA ...

FOTOGRAFII PE FACEBOOK MINOR DE 8 ANI FARA ACORDUL MAMEI ! BUNA ZIUA! AM O INTREBARE ... COPILUL MEU DE 8 ANI APARE IN FOTOGRAFII PE FACEBOOK POSTATE DE ACTUALA SOTIE A FOSTULUI MEU SOT , PE CONTUL EI ! CE POT FACE EU IN ACESTA SITUATIE ILEGALA ? AM RAPORTAT TOATE FOTOGRAFIILE LA FACEBOOK DAR EA LE REPOSTEAZA IAR SI IAR . CASTIG DACA O DAU IN JUDECATA? VREAU NUMAI SA ȘTEARGĂ POZELE CU COPILUL MEU, ATAT! VA ROG MULT SA IMI RASPUNDETI DACA ATI TRECUT PRINTR O SIRUATIE ASEMANATOARE ! MULȚUMESC MULT!
nu mai scrieti cu majuscule.
De ce va deranjeaza acele poze ? dvs nu ati publicat poze cu copilul ? conteaza de cine sunt publicate ? probabil ca are acordul tatalui de le-a postat.
notificati-o oficial ca le stearga. Daca nu face asta, o puteti da in judecata, insa aveti nevoie de motive intemeiate, va puteti inspira din urmatoarea speta.
[ link extern ] /
gi-jane2, moderator
În comunicarea din mediul online, a scrie cu majuscule înseamnă că ridicați tonul, adică „vă răstiți la noi”. Presupun că știți asta și o iau ca atare.

Faptul că „actuala soție” - probabil că încă nu v-ați obișnuit cu gândul că fostul dvs. soț are „o singură” soție, alta decât dvs. -, se străduiește să găsească, pentru fiica soțului dânsei, un loc în viața ei, este lăudabil și ar trebui să vă bucure asta; ar trebui să vă gândiți cu prioritate la binele fetiței. Pentru fetița dvs. rămâneți tot mama, singura, nu v-o fură nimenea. Este o vorbă populară: mielul blând suge de la două oi!

adinaemyly a scris:

FOTOGRAFII PE FACEBOOK MINOR DE 8 ANI FARA ACORDUL MAMEI ! BUNA ZIUA! AM O INTREBARE ... COPILUL MEU DE 8 ANI APARE IN FOTOGRAFII PE FACEBOOK POSTATE DE ACTUALA SOTIE A FOSTULUI MEU SOT , PE CONTUL EI ! CE POT FACE EU IN ACESTA SITUATIE ILEGALA ? AM RAPORTAT TOATE FOTOGRAFIILE LA FACEBOOK DAR EA LE REPOSTEAZA IAR SI IAR . CASTIG DACA O DAU IN JUDECATA? VREAU NUMAI SA ȘTEARGĂ POZELE CU COPILUL MEU, ATAT! VA ROG MULT SA IMI RASPUNDETI DACA ATI TRECUT PRINTR O SIRUATIE ASEMANATOARE ! MULȚUMESC MULT!

hotumattua, utilizator
Din ce spuneti deduc ca sunteti divortata. Cui a fost incredintata spre crestere si educare fiica dvoastra, aveti custodie (ce termen idi*t!) comuna? Daca aveti timp/bani consultati un avocat!
Noul cod civil, Art. 73
Dreptul la propria imagine
(1) Orice persoană are dreptul la propria imagine.
(2) În exercitarea dreptului la propria imagine, ea poate să interzică ori să împiedice reproducerea, în orice mod, a înfăţişării sale fizice ori a vocii sale sau, după caz, utilizarea unei asemenea reproduceri.
DlGoe, utilizator