Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Doresc sa stiu daca pot beneficia de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Doresc sa stiu daca pot beneficia de prevederile legii ...

Buna ziua! Doresc sa stiu daca pot beneficia de prevederile legii 147/2020, respectiv 278/17,11,2020. Eu sunt salariat in sistemul de sanatate, dar sotul meu realizeaza venituri salariale intr-un stat , membru UE( OLANDA).

art1, alin3,lit e prevede
nu realizează venituri din salarii și asimilate salariilor, venituri din activități independente, venituri din drepturi de proprietate intelectuală, venituri din activități agricole, silvicultură și piscicultură, supuse impozitului pe venit potrivit prevederilor Legii nr. 227/2015 privind Codul fiscal, cu modificările și completările ulterioare.

Va multumesc!
Articolul citat nu va este aplicabil ...