avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 417 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Doresc sa stiu daca pot beneficia de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Doresc sa stiu daca pot beneficia de prevederile legii ...

Buna ziua! Doresc sa stiu daca pot beneficia de prevederile legii 147/2020, respectiv 278/17,11,2020. Eu sunt salariat in sistemul de sanatate, dar sotul meu realizeaza venituri salariale intr-un stat , membru UE( OLANDA).

art1, alin3,lit e prevede
nu realizează venituri din salarii și asimilate salariilor, venituri din activități independente, venituri din drepturi de proprietate intelectuală, venituri din activități agricole, silvicultură și piscicultură, supuse impozitului pe venit potrivit prevederilor Legii nr. 227/2015 privind Codul fiscal, cu modificările și completările ulterioare.

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:38, 4 Decembrie 2020
Articolul citat nu va este aplicabil ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deci soțul dacă realizează venituri salariale întrun stat ... DayaF DayaF Deci soțul dacă realizează venituri salariale întrun stat membru UE ( OLANDA), poate declara pe proprie răspundere ca \" realizează venituri din salarii ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am o intrebare legata de oug 147 din 2020. la punctul ... element94 element94 Buna ziua. Am o intrebare legata de OUG 147 din 2020. La punctul 6.e scrie: (6) Prevederile prezentei ordonanţe de urgenţă nu se aplică în cazul ... (vezi toată discuția)
Scuze în declarație va apărea "realizează venituri din salarii ... DayaF DayaF Scuze în declarație va apărea \"realizează venituri din salarii și asimilate salariilor, venituri din activități independente, venituri din drepturi ... (vezi toată discuția)