Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua, Am platit in decembrie 2019 bilete in ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua, Am platit in decembrie 2019 bilete in valoare de aproximativ ...

Buna ziua,

Am platit in decembrie 2019 bilete in valoare de aproximativ 230 euro către blue air.....compania nici până azi nu mi-a dat banii înapoi.

Vreau sa fac plângere penală pentru înșelăciune atât către blue air cat și anpc....nu au făcut nimic....consider rea credință....

Ce se poate face?
e o problema comerciala, nu penala. in plus blue air a cerut concordatul preventiv pentru a se proteja de insolventa. in locul dvs, as cere sa fie inregistrati banii in wallet-ul companiei pentru calatorii viitoare