avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 181 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Un restaurant inchis la interior dar cu activitate de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Un restaurant inchis la interior dar cu activitate de delivery ...

Un restaurant inchis la interior dar cu activitate de delivery ,poate trimite o parte din angajati in somaj tehnic suportat de Stat?
Cel mai recent răspuns: Dezotti , utilizator 14:53, 8 Decembrie 2020
Da, poate trimite o parte din angajati in somaj tehnic .
Multumesc ptr ajutor.!! Somaj tehnic de 75 % platit de Stat?Ma puteti ajuta cu mai multe detalii?
Detalii
[ link extern ]
Multumesc mult!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In cazul in care un angajator trimite salariati in somaj tehnic, cei 75%din salariu din fondul cui sunt platiti ,din fondul de salarii a angajatorului,sau de la stat? glo glo in cazul in care un angajator trimite salariati in somaj tehnic, cei 75%din salariu din fondul cui sunt platiti ,din fondul de salarii a angajatorului,sau de ... (vezi toată discuția)
Somajul tehnic elena_si elena_si Buna ziua! Ma numesc Elena am si eu o situatie poate ma puteti ajuta......o societate privata cu 5 angajati.....potrivit legii dc am voie sa trimit in somaj ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic corina.trandafir corina.trandafir Buna ziua!Am 5 salariati.As vrea sa bag insa doar 4 angajati in somaj tehnic ptr 3 luni .Se poate? Sau trebuie sa-i bag pe toti?Ms (vezi toată discuția)