Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Este necesar sa fie autorizat si de catre Ministerul ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Este necesar sa fie autorizat si de catre Ministerul Muncii?

Un SRL care are activitate principala organizarea de cursuri de formare profesioana (caen 8559) si este autorizat de catre Autoritatea de Supraveghere Financiara este scutit de TVA ? sau este este necesar sa fie autorizat si de catre Ministerul Muncii pentru a beneficia de acesta scutire ?

Multumesc.
george-neagu, moderator