Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Cand se prescrie dreptul?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Cand se prescrie dreptul?

Buna ziua, pentru impozit pe profit achitat in plus in 2014, declaratie 101 depusa in 2015, pana la ce data se poate face cerere de recuperare, cand se prescrie dreptul? Se poate depune la organul fiscal cerere de compensare cu datoriile lunare? Sau cerere de restituire? Va multumesc
george-neagu, moderator
In maxim 3 ani. Mergeti cel mai bine la ei urgent si intrebati. Pentru compensare e obligatoriu depunerea unei cereri.