avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 634 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna ziua,administratorul a doua societati comerciale ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna ziua,administratorul a doua societati comerciale poate lua ...

Buna ziua,administratorul a doua societati comerciale poate lua dividente de la cele doua firme in limita plafonului a doua salarii minime pe economie?
Cel mai recent răspuns: elka-co , utilizator 21:04, 17 Decembrie 2020


elka-co a scris:

Buna ziua,administratorul a doua societati comerciale poate lua dividente de la cele doua firme in limita plafonului a doua salarii minime pe economie?
[
Revin asupra întrebării. Fiind asociat la două SRL-uri, pot scoate dividente aferente anului 2019 inlimita a doua salarii minime pe economie?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce taxe mai am de plata (cas,cass)? Alcarada99 Alcarada99 Buna. Am un srl, in curand voi schimba codul de activitate in consultanta. In acel moment voi renunta la contractul individual de munca si voi avea doar ... (vezi toată discuția)
Slr-d dividende paul88 paul88 Buna, Sunt nelamurit in privinta castigului si dividentelor. De exemplu: Eu detinator unic a SLR-D doresc sa imi retrag profitul firmei. -Cum ... (vezi toată discuția)
Impozit dividende 2018 ionela11 ionela11 Buna ziua, Am o societate la care am acordat dividende interimare administratorului pe trimestrul 3 al anului 2018. Intrebarea mea este impozitul pe ... (vezi toată discuția)