Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna ziua,administratorul a doua societati comerciale ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna ziua,administratorul a doua societati comerciale poate lua ...

Buna ziua,administratorul a doua societati comerciale poate lua dividente de la cele doua firme in limita plafonului a doua salarii minime pe economie?

elka-co a scris:

Buna ziua,administratorul a doua societati comerciale poate lua dividente de la cele doua firme in limita plafonului a doua salarii minime pe economie?
[
Revin asupra întrebării. Fiind asociat la două SRL-uri, pot scoate dividente aferente anului 2019 inlimita a doua salarii minime pe economie?