Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... ANAF- impozit cont adsense
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

ANAF- impozit cont adsense

In calitate de persoana fizica, detin un cont adsense de unde incasez venituri atat de pe site-ul personal cat si de pe canalul de Youtube. Va rog mult sa ma ajutati cu procedura legata de ANAF. Se declara aceste venituri, se impoziteaza, in conditiile in care platitle sunt facute de Google din Irlanda?
Va multumesc.
Buna seara,

Depinde ce conventie aveti pentru incasarea veniturilor.Daca prestati o activitate cu continuitate, va trebuie o forma de organizare legala PFA, SRL de ex si sa dati factura.Daca venitul e ocazional depuneti declaratia unica si platiti taxe CASS 10% daca veniturile sunt mai mari de 12 salarii minime, impozit 10%
~ Conținut șters la cerere ~