Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... echivalare diploma studii medii efectuate in Canada ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

echivalare diploma studii medii efectuate in Canada Pot angaja ...

echivalare diploma studii medii efectuate in Canada

Pot angaja pe o pozitie care necesita studii medii o persoana care are diploma de studii medii efectuate in Canada?
Are doar o traducere legalizata a diplomei, nu are si echivalarea studiilor facuta de catre Ministerul educatiei.
Multumesc
Trebuie efectuata recunoasterea diplomei .
[ link extern ]
aici se pot trimite documentele online
Intr-adevar, Centrul Național de Recunoaștere și Echivalare a Diplomelor este institutia competenta in acest sens.