avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 455 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... echivalare diploma studii medii efectuate in Canada ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

echivalare diploma studii medii efectuate in Canada Pot angaja ...

echivalare diploma studii medii efectuate in Canada

Pot angaja pe o pozitie care necesita studii medii o persoana care are diploma de studii medii efectuate in Canada?
Are doar o traducere legalizata a diplomei, nu are si echivalarea studiilor facuta de catre Ministerul educatiei.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:09, 24 Decembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie efectuata recunoasterea diplomei .
[ link extern ]
aici se pot trimite documentele online
Intr-adevar, Centrul Național de Recunoaștere și Echivalare a Diplomelor este institutia competenta in acest sens.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Traducator juridic livia_valentina livia_valentina Buna ziua, sunt de 8 ani in Spania. Am inceput si terminat facultatea de drept aici (liceul l-am terminat in Romania). Anul acesta am dobandit si cetatenia ... (vezi toată discuția)
Echivalare diploma licenta ndt ndt Buna ziua, Sunt cetatean roman si doresc sa imi echivalez / evaluez diploma de licenta in strainatate, intr-un stat parte la Conventia de la Haga (Statele ... (vezi toată discuția)
Angajare persoana cu studii in strainatate demarela demarela Cum se poate face angajarea unei persoane cu studii superioare efectuate in strainatate? Trebuie facuta echivalarea diplomei de studii? Puteti sa ma indrumati ... (vezi toată discuția)