Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Se poate lucra dacă sunt in ccc fără sa pierd ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Se poate lucra dacă sunt in ccc fără sa pierd indemnizația ...

Se poate lucra dacă sunt in ccc fără sa pierd indemnizația ?
Legea prevede ca , pe durata CCC se pot realiza în decursul unui an calendaristic, venituri supuse impozitului, prin desfășurarea efectivă a unei activități în perioada de concediu, al căror nivel net nu depășește de 5 ori cuantumul minim al indemnizației (n.m., 6250 lei) fara a distinge categoriile de venituri care se pot realiza.

Asadar, 6250 lei net /an calendaristic este suma pe care o puteti realiza.