Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Buna ziua. Societatea X intra in procedura de ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Buna ziua. Societatea X intra in procedura de insolventa simplificata ...

Buna ziua.
Societatea X intra in procedura de insolventa simplificata iar lichidatorului judiciar, i se stabileste printre altele, si un onorariu fix de xxxx lei,fara sa se specifice daca suma respectiva este cu tva sau fara.Intrebarea mea este: Se va plati onorariul lichidatorului judiciar, doar strict suma ce este notificata in solutia instantei, sau acesteia i se va adauga si TVA de 19% ?
Va multumesc!
Vedeti daca va ajuta acest articol
Jurisprudenţă inedită CITR (8): în lipsă de menţiune expresă, onorariul practicianului include TVA?
[ link extern ]
Multumesc ptr raspuns dar, cred ca trebuia sa precizez ca este vorba de onorariul stabilit de instanta ptr lichidatorul judiciar(unde nu este specificat TVA) si nu de onorariul practicianului, pe care acesta il percepe ptr intocmirea dosarului de insolventa. ce trebuie depus ulterior la Tribunal. Sau, poate nu am inteles eu bine?