Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa poluare

As dori un model de cerere de chemare in judecata a Prefecturi Judetului Prahova reprezentanta teritoriala a Guvernului Romaniei pentru recuperarea Taxei de poluare.Va multumesc.
Da va recuperati, adaptati cererea in functie de situatia d-voastra,oricum nu va este citita de cei de la Finante!Raspunsurile sunt stas.
Va multumes d-na av. Larisa.
Larisa Dudciuc a scris:

Da va recuperati, adaptati cererea in functie de situatia d-voastra,oricum nu va este citita de cei de la Finante!Raspunsurile sunt stas.

Buna ziua!
Sunt in situatia de a inmatricula un auto FARA a dori plata taxei. (www.avocatnet.ro/content/for... )

Va rog sa ma sfatuiti cu o adaptare a cererii in functie de conditiile speciale de acum.
Va multumesc.
Pai este alta situatia nu va judecati in acest caz cu AFP-ul, ci cu Serv Inm Auto de pe langa Pref Jud d-voastar
Am primit termen pe 1 noiembrie. Cererea am compus-o eu.