avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa poluare

As dori un model de cerere de chemare in judecata a Prefecturi Judetului Prahova reprezentanta teritoriala a Guvernului Romaniei pentru recuperarea Taxei de poluare.Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: chiritoiualex , utilizator 17:42, 14 Noiembrie 2011
Da va recuperati, adaptati cererea in functie de situatia d-voastra,oricum nu va este citita de cei de la Finante!Raspunsurile sunt stas.
Va multumes d-na av. Larisa.
Larisa Dudciuc a scris:

Da va recuperati, adaptati cererea in functie de situatia d-voastra,oricum nu va este citita de cei de la Finante!Raspunsurile sunt stas.


Buna ziua!
Sunt in situatia de a inmatricula un auto FARA a dori plata taxei. (www.avocatnet.ro/content/for... )

Va rog sa ma sfatuiti cu o adaptare a cererii in functie de conditiile speciale de acum.
Va multumesc.
Pai este alta situatia nu va judecati in acest caz cu AFP-ul, ci cu Serv Inm Auto de pe langa Pref Jud d-voastar
Am primit termen pe 1 noiembrie. Cererea am compus-o eu.

Alte discuții în legătură

Recuperarea dif de taxa de prima inatriculare sosow sosow Buna seara Dupa cum se stie legea taxei de prima inmatriculare a fost modificata. Acum cei ce am platit aceasta taxa inainte de noua lege putem recupera ... (vezi toată discuția)
Recuperarea taxei de prima inmatriculare radu_caia radu_caia va rog sa ma ajutati cu o informatie,ma numesc Radu si am inmatriculat un autoturism marca Seat toledo anul trecut, in urma efectuari inspectiei la RAR masina ... (vezi toată discuția)
Model intampinare pt recuperare taxxa de prima inmatriculare buburuza22 buburuza22 Buna ziua! Ma puteti ajuta cu un model de intampinare la tribunal pentru recuperarea taxei de prima inmatriculare si cu un model de cerere de recuperarea ... (vezi toată discuția)