avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 171 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... As dori să știu cum pot reduce cheltuielile cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

As dori să știu cum pot reduce cheltuielile cu întreținerea ...

As dori să știu cum pot reduce cheltuielile cu întreținerea (căldură în cazul meu) la un apartament unde nu locuiesc deloc!
Menționez că la blocul nostru sunt doar contoare generale la subsol pt.toata scara!
Cel mai recent răspuns: CALIN74 , utilizator 14:11, 3 Ianuarie 2021
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
va debransati la vara si va puneti centrala proprie.
Ultima modificare: Duminică, 3 Ianuarie 2021
gi-jane2, moderator
Partile comune cine le plateste ? pentru ca si cei debransati platesc o anumita suma pe cpi , ca este mai mica , asta este , dar cand amortizezi investitia ?
Daca nu aveti aparate individuale contorizat agent termic este mai dificial
Puteti negocia cu asociata de proprietari sa dispuna sigilarea caloriferelor

Merci

ynocentta a scris:

Daca nu aveti aparate individuale contorizat agent termic este mai dificial
Puteti negocia cu asociata de proprietari sa dispuna sigilarea caloriferelor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O parte dintre apartamente primesc caldura in baie,o alta parte nu primesc . ContSters192087 ContSters192087 Eu ma confrunt cu o problema si mai grava si nu gasesc rezolvare . Locuiesc intr-un apartament ,la prima scara,asadar intrun capat al blocului. Blocul ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, as avea si eu urmatoarele intrebari, va rog frumos ... Petre Corina Petre Corina Buna ziua, As avea si eu urmatoarele intrebari, va rog frumos sa ma ajutati: Cum se imparte factura la caldura intre apartamentele ramase bransate si cele ... (vezi toată discuția)
Repartizare cheltuieli comune de incalzire alexandrudragos13 alexandrudragos13 Supun atentiei Dvs urmaroarea situatie a unui condominiu: - subsolul tehnic transformat in spatiu comercial - parter si mezanin spatiu comercial (din ... (vezi toată discuția)