Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... As dori să știu cum pot reduce cheltuielile cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

As dori să știu cum pot reduce cheltuielile cu întreținerea ...

As dori să știu cum pot reduce cheltuielile cu întreținerea (căldură în cazul meu) la un apartament unde nu locuiesc deloc!
Menționez că la blocul nostru sunt doar contoare generale la subsol pt.toata scara!
va debransati la vara si va puneti centrala proprie.
gi-jane2, moderator
Partile comune cine le plateste ? pentru ca si cei debransati platesc o anumita suma pe cpi , ca este mai mica , asta este , dar cand amortizezi investitia ?
Daca nu aveti aparate individuale contorizat agent termic este mai dificial
Puteti negocia cu asociata de proprietari sa dispuna sigilarea caloriferelor

Merci

ynocentta a scris:

Daca nu aveti aparate individuale contorizat agent termic este mai dificial
Puteti negocia cu asociata de proprietari sa dispuna sigilarea caloriferelor