Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Detin un apartament la parterul unui bloc. in care nu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Detin un apartament la parterul unui bloc. in care nu locuiesc ...

Detin un apartament la parterul unui bloc in care nu locuiesc decat o anumita perioada a anului datorita job-ului. In repetate randuri, apartamentul a fost "spart", efractia producandu-se pe la fereastra sufrageriei si a bucatariei (aflate una in prelungirea celeilalte).Pentru obtinerea autorizatiei de construire a unui balcon, care sunt conditiile pe care trebuie sa le indeplinesc si care ar fi documentele pe care trebuie sa le procur? De la ce foruri se obtin acestea? Multumesc anticipat.
annahm11, utilizator
adica ce vreti sa construiti???
Un balcon
De la primarie- directia urbanism, trebuie sa obtineti autorizatia de constructie.
se face o cerere si se depune o documentatie tehnica intocmita de un arhitect.
Va multumesc pentru raspuns si timpul acordat! Un an bun!
Aveti 2 variante legale
Mai ieftin realizati gratii solide la cele doua camere sau demarati procedura de executare modificare cu extindere balcon care implica costuri substantiale
Realizati proiect tehnic,solicitati la serviciul urbanosm din primarie emitere autorizatie constructie si certificat de urbanism