avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Potrivit Legii 268/2020 indemnizația de sprijin ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Potrivit Legii 268/2020 indemnizația de sprijin pentru cei care ...

Potrivit Legii 268/2020 indemnizația de sprijin pentru cei care adoptă copii se acordă si celor care au adoptat in cursul anului 2019 un copil care avea varsta de 11 ani la data adoptiei ? Adică înainte de intrarea in vigoare a Legii. Copilul are acum varsta de 12 ani si adoptia este finalizată. Mulțumesc!
Asta înseamnă că acum se poate ataca in justiție ?
Normele nu au fost publicate in Monitorul Oficial pana la aceasta data.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adoptie? Alexandruhorea Alexandruhorea Buna ziua, Am si eu o intrebare. Sotia are 2 copii din prima casatorie, primul ei sot e decedat. Se stinge din viata si sotia, iar sotul actual doreste sa ... (vezi toată discuția)
O familie din afara spatiului ue rdmt rdmt Buna ziua, Daca se poate sa ma lumineze si pe mine cineva cu privire la chestiunea urmatoare: O familie de israelieni ar dori sa infieze un copil roman ... (vezi toată discuția)
Infierea unui major andreyutza andreyutza Buna seara, Va cer si eu parerea intr-o problema: Mama s-a recasatorit acum 15 ani iar eu inca port numele fostului sot al mamei si doresc sa fiu infiata de ... (vezi toată discuția)