Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA fără sediu social?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA fără sediu social?

Sunt profesor, dau meditații și vreau să intru în legalitate. Locuiesc cu părinții care, de teama că vor crește taxele pe impozitul apartamentului, nu vor să mă lase să îmi deschid PFA. Dau meditații online cu plată în cont. Cum pot intra în legalitate sau înființa un PFA fără sediu social?

Știu că SRL ar fi posibil dar nu aș realiza suficiente venituri cât să plătesc și un contabil
Nu puteți presta activitate pe o formă legală fără a avea un sediu social. Trebuie să aveți un sediu social chiar dacă nu prestați activitate acolo ci la terți.