avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Procedura cercetare a unui agent politie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Procedura cercetare a unui agent politie

Procedura cercetare a unui agent politie
Buna ziua!
Un agent de politie mi-a aplicat o sanctiiune cu suspendare permis de conducere, trecere pe culoarea rosie la semafor.
Am contestat in instanta iar la apel PV s-a anulat. NU am contestat ca ceea ce a vazut agentul, intradevar am trecut pe rosu. Doar ca acel semafor NU imi era adresat mie, eu venind de pe o strada unde aveam verde.
M-am aparat aducand in instanta raspunsul dat chiar de IPJ prin care contrazice actiunea agentului serif.
Fara doar si poate agntul a avut doua variante: purtare abuziva sau necunoasterea legii.
Este posibila sancionarea acestui agent?
Ce conducator nu s-ar semti lezat?? Intri pe verde in intersectie si ti se ia parmisul.
Ultima modificare: Miercuri, 6 Ianuarie 2021
Tonyde, utilizator

Alte discuții în legătură

Contestare pv de contraventie, trecere pe culoarea rosie a semaforului. dorin94 dorin94 Buna ziua ! Am cateva intrebari legate de o contestatie a unui PV. Ieri seara, in jurul orei 20:50 asa cum a fost consemnat si in procesul verbal, am patruns ... (vezi toată discuția)
Retinere permis - trecere pe rosu catalinn008 catalinn008 Buna ziua, astazi mi-a fost suspendat permisul pe motiv de trecere pe culoarea rosie a semaforului. Am facut stanga in sensul giratoriu de la Universitate ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala - permis suspendat pentru ca am trecut pe rosu acomputers acomputers Buna ziua, Mai jos voi prezenta scrisoarea (nu e in forma finala) ce urmeaza sa o depun la judecatorie pentru contestatie. Subsemnatul XXX, nascut la data ... (vezi toată discuția)