Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Procedura cercetare a unui agent politie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Procedura cercetare a unui agent politie

Buna ziua!
Un agent de politie mi-a aplicat o sanctiiune cu suspendare permis de conducere, trecere pe culoarea rosie la semafor.
Am contestat in instanta iar la apel PV s-a anulat. NU am contestat ca ceea ce a vazut agentul, intradevar am trecut pe rosu. Doar ca acel semafor NU imi era adresat mie, eu venind de pe o strada unde aveam verde.
M-am aparat aducand in instanta raspunsul dat chiar de IPJ prin care contrazice actiunea agentului serif.
Fara doar si poate agntul a avut doua variante: purtare abuziva sau necunoasterea legii.
Este posibila sancionarea acestui agent?
Ce conducator nu s-ar semti lezat?? Intri pe verde in intersectie si ti se ia parmisul.
Tonyde, utilizator