Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Merita in ziua de azi sa faci Facultatea de Drept ?
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Merita in ziua de azi sa faci Facultatea de Drept ?

Buna ziua,
Merita in ziua de azi sa faci Facultatea de Drept (UniBuc) ? Ma refer la faptul ca dupa facultate iti poti gasi usor loc de munca sau pe piata deja exista o suprasaturare a celor licentiati in Drept ?
Eu am facut facultatea de drept si a meritat. Nu pentru bani ci pentru ca asta mi-a placut. Este adevarat ca mi-am gasit foarte greu un servici insa acum practic profesia care imi place. Am colegi care regreta ca au facut facultatea de drept fiindca nu s-au mai angajat in domeniu. Cred ca ar trebui sa va orientati spre o meserie / profesie care va place si atunci totul o sa fie bine. Cat despre situatia locurilor de munca actuale ar trebui sa va ganditi ca daca incepeti acum terminati facultatea peste 4 ani cand situatia o sa fie diferita. Succes.
LuchianSeb, utilizator