Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua. Sotul me este cetatean UK si am dori sa ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua. Sotul me este cetatean UK si am dori sa stim ce pasi ...

Buna ziua. Sotul me este cetatean UK si am dori sa stim ce pasi trebuie urmati pentru ca el sa poata obtine si pasaport romanesc. Adica sa aiba cetatenie duala UK + Romania.
Va multumesc.