avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 315 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua. Sotul me este cetatean UK si am dori sa ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua. Sotul me este cetatean UK si am dori sa stim ce pasi ...

Buna ziua. Sotul me este cetatean UK si am dori sa stim ce pasi trebuie urmati pentru ca el sa poata obtine si pasaport romanesc. Adica sa aiba cetatenie duala UK + Romania.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 21:34, 3 Februarie 2021

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatoria cu un cetatean non ue carmarial carmarial buna ziua, sunt cetatean roman si doresc sa ma casatoresc cu un cetatean non ue (pakistanez). as vrea sa stiu daca in urma casatoriei va obtine niste drepturi ... (vezi toată discuția)
Cetatenie MONKEY13 MONKEY13 BUNA ZIUA, AM FOST CASATORITA CU UN CETATEAN EGIPTEAN. DIN ANUL 2013 NU MAI LOCUIESC IN EGIPT, DAR ....INAINTE DE A PARASI ACEA TARA AM APLICAT PENTRU ... (vezi toată discuția)
Buna seara. sunt insarcinata si intentionez sa nasc in romania, ... GeorgianaG19 GeorgianaG19 Buna seara. Sunt insarcinata si intentionez sa nasc in ROMANIA, desii locuiesc la Londra. Copilul va primii cetatenie britanica? Mentionez ca tatal copilului ... (vezi toată discuția)