Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua! Pe perioada vacantei intersemestriale din ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua! Pe perioada vacantei intersemestriale din februarie ...

Buna ziua! Pe perioada vacantei intersemestriale din februarie 2021 se pot acorda zile libere pentru supraveghere copil sau desfasurarea activitatii parintelui prin telemunca? Fiind pandemie si pe perioada vacantei (nu doar pe perioada scolii), e clar ca nu ai cu cine lasa copilul acasa si atunci logic ar fi sa fie valabila legea si pe perioada vacantei scolare. Multumesc!
Buna seara
Nu se acorda zile libere pe durata vacantelor scolare in baza OUG 147/2020.
[ link extern ] /