Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua,care este durata medie a unui proces de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua,care este durata medie a unui proces de partaj în ...

Bună ziua,care este durata medie a unui proces de partaj în România?
Cu tot cu cale de atac 1,6-2 ani în varianta optimistă 3-4 ani în varianta pesimista.Depinde de cate bunuri se împart,cat de aglomerată e instanța,e o chestiune si de noroc etc.In general se întârzie foarte mult si din cauza experților care realizeaza expertizele cu intarziere,din vina judecatorilor care redactează greu hotărârile etc.