avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua cand se acorda zile libere compensatorii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua cand se acorda zile libere compensatorii pentru soferii ...

Buna ziua cand se acorda zile libere compensatorii pentru soferii care pleaca in delegatie de vineri pana luni sau marti . Mentionez ca au CIM cu 8h L-V instituie publica personal contractual.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:08, 13 Ianuarie 2021
Se pot acorda in celelalte zile ale saptamanii numai dacă lucrează în acele zile.
in celelate zile ale saptamanii urmatoare sau in maxim 60 zile?

Cornel Vasile a scris:

Se pot acorda in celelalte zile ale saptamanii numai dacă lucrează în acele zile.

In celelate zile ale saptamanii următoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Compensare ore suplimentare simonamarcu64 simonamarcu64 Bună ziua, Suntem institutie publică. Portarii lucrează 7 zile pe saptamână, câte 10 ore. Compensăm timpul suplimentar de 30 ore pe săptămână ... (vezi toată discuția)
Soferi de tir tudorache_anca2000 tudorache_anca2000 cum se procedeaza in cazul unui sofer de tir la pontarea lui?pe cine am intrebat nu mi- a dat nici un raspuns clar sa imi zica de la un cap la altul cum se ... (vezi toată discuția)
Munca in weekend RuxandraLarisa RuxandraLarisa Cum procedez cand un angajat lucreaza un weekend/luna? In afara de sporul de weekend pe care il acord, trebuie sa ii platesc si cele 2 zile lucrate cu spor de ... (vezi toată discuția)