Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua cand se acorda zile libere compensatorii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua cand se acorda zile libere compensatorii pentru soferii ...

Buna ziua cand se acorda zile libere compensatorii pentru soferii care pleaca in delegatie de vineri pana luni sau marti . Mentionez ca au CIM cu 8h L-V instituie publica personal contractual.
Se pot acorda in celelalte zile ale saptamanii numai dacă lucrează în acele zile.
in celelate zile ale saptamanii urmatoare sau in maxim 60 zile?

Cornel Vasile a scris:

Se pot acorda in celelalte zile ale saptamanii numai dacă lucrează în acele zile.

In celelate zile ale saptamanii următoare.