avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Imputernicire Avocatiala Acces Cont Bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Imputernicire Avocatiala Acces Cont Bancar

Buna seara!

Intrebare: Se poate face imputernicire avocatiala pentru a fi trecut ca si imputernicit la contul bancar al tatalui, imobilizat la pat, nedeplasabil? Daca da, care este procedura?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 17:28, 18 Ianuarie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mergeti la notar pentru procura.
Plătiți deplasarea și notarul vine acasă să-i ia semnătura. S-ar putea să-i ia și amprenta la deget ca semnătura.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este posibil din pacate..Notarul este singura variantă..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura banca pentru persoane imobilizate ... blueeyes550 blueeyes550 In situatia unei persoane imobilizate la pat fara a-si putea folosi mana dreapta (imobilizarea survenind pe neasteptate) care are un depozit bancar pe numele ... (vezi toată discuția)
Imputernicire banca de catre titular cu handicap AdelinaH AdelinaH Buna ziua. Sunetm doua surori si acum peste 10 ani, cand eu eram casatorita, mama a deschis un depozit la o banca si a imputernicit-o doar pe sora mea. Dupa ... (vezi toată discuția)
Persoana bolnava actionata in judecata - modalitati de delegare a unui inlocuitor MGabriel MGabriel Buna ziua! Va deranjez pentru o mica problema. Tatal meu este imobilizat la pat,in urma unui accident vascular cerebral. De curand,a fost actionat in ... (vezi toată discuția)