Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna am si eu o nelămurire daca se poate sa ma ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna am si eu o nelămurire daca se poate sa ma lămuriți am ...

Buna am si eu o nelămurire daca se poate sa ma lămuriți am fost sa cumpăr o mașină second hand am verificat masina a fost ok acum sa trecem la acte asigurarea era valabilă în schimb itp nu mai era valabil..am fost la o stație itp cu vanzatorul sa facem itp dar nu ni sa dat itp pe motiv că era doar o parte din talon mai exact acea anexa unde se pun stampilele talonul nu era intreg vanzatorul a zis ca proprietarul posibil sa fi pierdut o parte din talon ceea ce mi se pare dubios a rămas sa il contacteze sa-i zică sa se duca la poliție să-l declare pierdut pt a putea face itp mentionez ca vanzatorul nu e proprietarul masinii cred ca e intermediar eu ce fac acum?E de cumpărat mașina dacă îi face itp sau nu?multumesc
Cautati alta masina, nu s-au terminat masinile de vinzare second hand, in Romania.