Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună seara, Se poate anula viza de flotant(cea care ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună seara, Se poate anula viza de flotant(cea care este valabilă ...

Bună seara,

Se poate anula viza de flotant(cea care este valabilă 1 an) de către cel care m-a luat în spatiu adică proprietarul imobilului, dacă eu nu mai doresc(fiind chiriașul) sa mai beneficiez de acel domiciliu?
În caz că se poate, vă rog să-mi spuneți cum se procedează și dacă este nevoie să merg la notar
Aș avea nevoie sa o anulez și nu știu cum

Vă mulțumesc!
Trebuie să mergeți la secția de poliție unde vi s-a eliberat viza de flotant.
Se poate anula viza de flotant de catre persoana care a acceptat sa va ia in spatiu
Nu se anuleaza viza de resedinta. Ea este valabila doar pe perioada cat locuiti acolo. Atat.