avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 659 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună seara, Se poate anula viza de flotant(cea care ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună seara, Se poate anula viza de flotant(cea care este valabilă ...

Bună seara,

Se poate anula viza de flotant(cea care este valabilă 1 an) de către cel care m-a luat în spatiu adică proprietarul imobilului, dacă eu nu mai doresc(fiind chiriașul) sa mai beneficiez de acel domiciliu?
În caz că se poate, vă rog să-mi spuneți cum se procedează și dacă este nevoie să merg la notar
Aș avea nevoie sa o anulez și nu știu cum

Vă mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 19:35, 18 Ianuarie 2021
Trebuie să mergeți la secția de poliție unde vi s-a eliberat viza de flotant.
Se poate anula viza de flotant de catre persoana care a acceptat sa va ia in spatiu
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu se anuleaza viza de resedinta. Ea este valabila doar pe perioada cat locuiti acolo. Atat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Chirias Liana21 Liana21 Va rog sa-mi spuneti, daca un chirias care a locuit intr-un apartament inchiriat mai mult de doi ani are dreptul sa solicite proprietarului sa faca demersurile ... (vezi toată discuția)
Luare in spatiu - posibile neplaceri Ing.N Ing.N Buna ziua, Avem o familie din-o comuna care sta la noi in chirie si vor sa ii luam in spatiu. Acestia zic ca le trebuie copiilor la scoala. Cunoastem de ... (vezi toată discuția)
Viza de flotant Orasand Orasand Buna ziua!As avea o intrebare.De curand am dat apartamentul nostru cu contract decomodat da doar semnat intre noi si ei,iar acum dupa cateva zile mi-au spus ca ... (vezi toată discuția)