avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara! In urma unui accident de circulație am ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara! In urma unui accident de circulație am fost condamnat ...

Bună seara!
In urma unu accident de circulație am fost condamnat la 2ani si 8 luni închisoare cu executare.
Am fost eliberat condiționat după 1an si 4 luni cand pot să imi recuperez permisul de conducere care mi-a fost anulat. Cand se consideră pedeapsa execută?
Mulțumesc frumos! Astept un raspuns!
Cel mai recent răspuns: mircea324 , utilizator 22:12, 17 Ianuarie 2021
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Redobandirea permisului de conducere max67 max67 De când incepe sa curga termenul de 6 luni prevazut de art.116 alin.a in cazul persoanelor condamnate la pedeapsa inchisorii dar eliberate conditionat ... (vezi toată discuția)
Permis auto suspendat cristiconstantin cristiconstantin In urma unui accident rutier soldat cu vatamare corporala grava ,dupa recoltarea unei alcoolemii de 1 la mie,si dupa o condamnare de 3 ani si 6 luni pe oug ... (vezi toată discuția)
Condamnare cu executare, liberare conditionata, permis auto Ionion1989 Ionion1989 Condamnat la o pedeapsa cu executare de 3 ani si 6 luni in baza art.87 alin.1 din oug 195/2002 si 3 ani in baza art.184 alin.2 si alin.4 cod penal,prin ... (vezi toată discuția)