Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Trecerea de la impozit pe veniturile ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Trecerea de la impozit pe veniturile microintreprinderilor la impozit specific

Ce declaratie trebuie depusa in anul 2021 pentru trecerea de la impozit pe veniturile microintreprinderilor la impozit specific in cazul unei societati cu profil in turism ( CAEN 5510) si care sunt conditiile pentru a face aceasta modificare.
Multumesc.
george-neagu, moderator
Declaratia 010.