avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Nu am declarat veniturile din 2017 din "jocuri de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Nu am declarat veniturile din 2017 din "jocuri de noroc"

Azi am primit o foaie de la ANAF prin care mi se aduce la cunostiinta ca nu am declarat veniturile din 2017 din "jocuri de noroc" am fost la sediu lor si mi s-a spus ca este virba de 500 lei si ca trebuie sa platesc 1%.... dar nu mi s a dat mai multe detalii ... trebuie sa depun declaratia pe 2017 sau o sa primesc acasa instiintarea de plata .. (5 lei) multumesc
Ultima modificare: Joi, 21 Ianuarie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:16, 21 Ianuarie 2021
Nu mai primiti nimic acasa. Trebuia sa fi platit acolo la ei la ghiseu si gata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarație fiscala pariuri online 2017 Cernea96 Cernea96 Am primit de la un site ca am scos pe anul 2017 o suma în valoare de 150 lei și trebuie sa o declar la Anaf, ce ma sfatuiti? (vezi toată discuția)
Declarație unica Costin85 Costin85 Bună ziua, Am reușit într-un final sa depun declarația unica,pe veniturile din jocuri de noroc, asta după ce am primit scrisoarea acasă de la Anaf! Am ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venit 2018 marivan marivan In martie 2018 am încasat contravaloarea pt vânzarea unor acțiuni. In 21.07. 2018, am completat pe site-ul ANAF formularul declarației unice la capitolul ... (vezi toată discuția)