Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Nu am declarat veniturile din 2017 din "jocuri de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Nu am declarat veniturile din 2017 din "jocuri de noroc"

Azi am primit o foaie de la ANAF prin care mi se aduce la cunostiinta ca nu am declarat veniturile din 2017 din "jocuri de noroc" am fost la sediu lor si mi s-a spus ca este virba de 500 lei si ca trebuie sa platesc 1%.... dar nu mi s a dat mai multe detalii ... trebuie sa depun declaratia pe 2017 sau o sa primesc acasa instiintarea de plata .. (5 lei) multumesc
george-neagu, moderator
Nu mai primiti nimic acasa. Trebuia sa fi platit acolo la ei la ghiseu si gata.