Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Va rog mult am nevoie de un răspuns .. am fost prins ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Va rog mult am nevoie de un răspuns .. am fost prins cu un grinder ...

Va rog mult am nevoie de un răspuns .. am fost prins cu un grinder cu foarte putina marijuana. Am fost la DIICOT în calitate de martor ,apoi urmând să fiu audiat că suspect. Când m au sunat eram in uk si nu m am putut prezenta le am spus asta le am trimis contractul de munca care e la dosar. Astăzi am primit o înștiințare pentru a mă prezenta sa ridic plicul cu actele de procedură. In fine pe aceasta foaie scrie numărul dosarului și am căutat pe internet numărul dosarului și îmi spune că sunt chemat pentru renunțarea urmării penale. confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)... Este de bine sa înțeleg nu? Va rog mult aștept un răspuns
Dacă se confirma soluția, va fi bine pt dvs.
Dacă se infirma, se trimite dosarul la parchet pt. continuarea cercetărilor.
Dar dacă se confirma soluția, vedeți ca e posibil sa aveți niște obligații stabilite de procuror prin ordonanța de îndeplinit.
Dumneavoastră ce credeți. Am cooperat tot timpul .. și având în vedere că nu am mai avut antecedente niciodată și a fost o cantitate foarte mica.

Duca Oana a scris:

Dacă se confirma soluția, va fi bine pt dvs.
Dacă se infirma, se trimite dosarul la parchet pt. continuarea cercetărilor.
Dar dacă se confirma soluția, vedeți ca e posibil sa aveți niște obligații stabilite de procuror prin ordonanța de îndeplinit.

Unde pot vedea aceste obligații

Duca Oana a scris:

Dacă se confirma soluția, va fi bine pt dvs.
Dacă se infirma, se trimite dosarul la parchet pt. continuarea cercetărilor.
Dar dacă se confirma soluția, vedeți ca e posibil sa aveți niște obligații stabilite de procuror prin ordonanța de îndeplinit.

In ordonanța de renunțare la urmărire care v-a fost comunicată de diicot.
Am primit decât o citație să mă duc sa ridic plicul cu actele doamna avocat..cu numărul dosarului... Eu sper sa fie bine și bănuiesc că și domnii de la DIICOT nu vad mare interes în anchetarea mea

Duca Oana a scris:

In ordonanța de renunțare la urmărire care v-a fost comunicată de diicot.