Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dețin împreună cu o persoana un teren pe care dorim ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dețin împreună cu o persoana un teren pe care dorim să construim ...

Dețin împreună cu o persoana un teren pe care dorim să construim o casa in care sa locuim împreună. Care sunt pași ce trebuie urmari pentru a fi ambii proprietari pe acest imobil.Va multumesc.
As mai avea de adaugat ca persoana respectiva a obtinut certificatul de urbanism in vederea construirii doar pe numele ei. Mai poate fi eliberata autorizatia pe numele ambelor persoane?