Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte tutore batran Altzheimer
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte tutore batran Altzheimer

Pe baza caror acte se stabileste tutorele in cazul unui batran diagnosticat cu Altzheimer in forma medie spre severa si catre ce autoritate ne putem adresa?Mentionez ca nu mai se poate intretine sigur.
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc. Va rog sa mi spuneti pt obtinerea indemnizatiei de handicap in cazul lui diagnosticat cu Alzheimer, pe raza carei institutii trebuie depus dosarul. Domiciliul dansului este in jud Giurgiu, iar caminul de batrani este in Bucuresti.