avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am un proces cu asiguratorul RCA. Anul trecut am ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am un proces cu asiguratorul RCA. Anul trecut am pierdut penalitatile ...

Am un proces cu asiguratorul RCA. Anul trecut am pierdut penalitatile de intarziere de 0,2%/zi (ICCJ a casat o parte din sentinta si a retrimis dosarul spre rejudecare la Curtea de Apel). Curtea de Apel a eliminat aceste penalitati de 0,2 % de intarziere si pot face recurs in 30 zile. Credeti ca are rost sa fac recurs avand in vedere ca se judeca/ decide tot la ICCJ? (care mi-a casat odata sentinta privind penalitatile de la Asiguratorul RCA)
Ultima modificare: Marți, 26 Ianuarie 2021
Cristian901, utilizator

Alte discuții în legătură

In 2019 am deschis un proces ca sa dau in judecata statul roman. ... utilizator16eu utilizator16eu In 2019 am deschis un proces ca sa dau in judecata statul roman. Procesul a fost deschis la Curtea de Apel; Bacau pentru ca asa mi-a spus un avocat de pe site ... (vezi toată discuția)
Exceptia prematuritatii WEO WEO Am introdus in 2009 o actiune in contencios administrativ la Curtea de Apel si a fost respinsa ca prematura. Am facut recurs,[b] ICCJ a respins exceptia ... (vezi toată discuția)