Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Este scutita de impozit pe dividende ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Este scutita de impozit pe dividende microintreprinderea?

Este scutita de impozit pe dividende microintreprinderea pentru dividende aferente anului 2020 ce vor fi distrbuite in anul 2021?
george-neagu, moderator
Microîntreprinderea nu are de ce să fie scutită de impozitul pe dividende pentru că acesta este datorat de asociați iar nu de firmă.