Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva la un export de case pe str lemn ( cu montaj acolo)
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva la un export de case pe str lemn ( cu montaj acolo)

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns
La un export de case pe str lemn ( cu montaj acolo) , in ce situatii se plateste TVA de catre Beneficiar?
Multumesc foarte mult
george-neagu, moderator
Exportul este scutit de TVA, dar beneficiarul poate plăti TVA în vama țarii de destinație. Legislația țării respective stabilește.
Iulian MANEA, Contabil