Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara, vreau sa cumpăr un teren extravilam cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara, vreau sa cumpăr un teren extravilam cu dare în ...

Bună seara, vreau sa cumpăr un teren extravilam cu dare în plată, având in vedere ca nu sunt inca reglementări pentru v-c.Exista ceva riscuri ulterioare ?În sensul să nu l pot vinde daca doresc la un moment dat, sau să l trec in intravilan etc.Multumesc frumos!
Trebuie vazute actele si verificata situatia juridica a terenului, in concret.
Asa, din ce spuneti dvs, nu se poate emite o parere.
Bună ziua, titlu de proprietate părinți, dar are act de moștenitor, și am scos eu foaia de avere de la cadastru, nu este pe tip nou deorece nu există schiță cadastral.

trandafir2 a scris:

Trebuie vazute actele si verificata situatia juridica a terenului, in concret.
Asa, din ce spuneti dvs, nu se poate emite o parere.

Buna! Ati clarificat subiectul? Si eu sunt in aceeasi situatie si as fi interesata. Multumesc
codruta.pascariu@gmail.com, utilizator