avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 182 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara, vreau sa cumpăr un teren extravilam cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara, vreau sa cumpăr un teren extravilam cu dare în ...

Bună seara, vreau sa cumpăr un teren extravilam cu dare în plată, având in vedere ca nu sunt inca reglementări pentru v-c.Exista ceva riscuri ulterioare ?În sensul să nu l pot vinde daca doresc la un moment dat, sau să l trec in intravilan etc.Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: codruta.pascariu@gmail.com , utilizator 20:27, 29 Martie 2021
Trebuie vazute actele si verificata situatia juridica a terenului, in concret.
Asa, din ce spuneti dvs, nu se poate emite o parere.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Bună ziua, titlu de proprietate părinți, dar are act de moștenitor, și am scos eu foaia de avere de la cadastru, nu este pe tip nou deorece nu există schiță cadastral.

trandafir2 a scris:

Trebuie vazute actele si verificata situatia juridica a terenului, in concret.
Asa, din ce spuneti dvs, nu se poate emite o parere.

Buna! Ati clarificat subiectul? Si eu sunt in aceeasi situatie si as fi interesata. Multumesc
Ultima modificare: Luni, 29 Martie 2021
codruta.pascariu@gmail.com, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare teren marimara marimara Detin un teren care are toate actele in regula, adica cadastru si intabulare ; acest teren a fost incadrat ca extravilan pana in urma cu doua luni, cand a ... (vezi toată discuția)
Cadastru stefaniajohnston stefaniajohnston Buna ziua ma poate ajuta si pe mine cineva cu o probleme ?am cumparat un teren ,am platit avans jumatate din suma si vinzatorul trebuie sa faca extract de ... (vezi toată discuția)
Intabulare obligatorie ? cetateanu y cetateanu y Buna ziua tuturor si multumesc anticipat pentru ajutorul ce mi-l veti acorda in urmatoarea chestiune: Doresc sa cumpar un teren, insa am mari dubii daca ... (vezi toată discuția)