Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara! Stau in chirie intr-un camin studentesc si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara! Stau in chirie intr-un camin studentesc si peste ...

Buna seara!
Stau in chirie intr-un camin studentesc si peste weekend, timp in care am fost plecata, m am intors observand ca cineva fusese acolo si aveam anumite lucruri lipsa din camera. Ulterior am aflat ca administratora a intrat in camera pentru montarea unor draperii, fara stirea mea, iar perdeaua pe care eu am pus o lipsea si mi a confirmat ca ea a luat o.
Reprezinta aceasta o incalcare a intimitarii mele si a proprietatii mele ca si chirias?
Contractul este valabil pana in luna iunie a acestui an si as dori sa depun o plangere pentru incalcarea intimitatii insa vreau un sfat avizat.
~ Conținut șters la cerere ~
Chiar dacă ipotetic ar exista sanse un proces care ar dura 2ani cel putin cu costuri de câteva mii de lei nu prea renteaza mai ales că trebuie dovedit un prejudiciu,eventualele daune morale ar fi mici etc .
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Insa am dreptul sa ii depun o plangere la protectia consumatorului pentru invadarea intimitatii?

gi-jane2, moderator
~ Conținut șters la cerere ~