Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificat urbanism ,construire gard ,imprejmuire Buna ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificat urbanism ,construire gard ,imprejmuire Buna seara. ...

Certificat urbanism ,construire gard ,imprejmuire
Buna seara. Sunt proprietarul unui teren format din 2 cadastre invecinate.Am solicitat unui arhitect sa imi execute proiectul pentru o imprejmuire doar ca acesta a realizat imprejmuirea unuia dintre cadastre nu le-a cuprins pe ambele,practic acum fara sa vreau celalalt cadastru este si el ingradit pe o protiune.In certificatul de urbanism este prevazut ca imprejmuirea se va realiza conform schitei cadastrale ( nu schitelor cadastrale)si se va realiza pe toate laturile acesteia.Unul dintre cadastre are doua laturi la strada( cel pentru care a si facut proiectul si cel pe care ma interesa sa existe un gard)) iar celalalt se afla in interior neavand acces la strada.A gresit arhitectul?Normal era sa imprejmuiasca ambele cadastre?
mitika255, utilizator