Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Incetarea sau obligația de a fi tutore. Buna ziua, am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Incetarea sau obligația de a fi tutore. Buna ziua, am fost numit ...

Incetarea sau obligația de a fi tutore.
Buna ziua, am fost numit de instanta curator special apoi tutore, iar persoana asistata a decedat în 2019.La acel moment am înaintat mai multe acțiuni în instanță în interesele bolnavului, încă pe rol(nefinalizate). Întrebarea este!!! Mai am calitate procesuală și reprezentarea legala a bolnavului dacă este decedat iar acesta are moștenitori legali deja incluși în dosarul pe rol? Mulțumesc anticipat pentru răspuns
tutela inceteaza la decesul tutelatului.