Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua ! Am si eu o situatie daca vreti sa ma ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua ! Am si eu o situatie daca vreti sa ma ajutati cu un ...

Buna ziua ! Am si eu o situatie daca vreti sa ma ajutati cu un raspuns ! Va multumesc! O mama cu 2 fete una a murit si are trei copii si una e in viata ! Apartament se împarte in 2 fata si celor trei copii ! Dar daca zice ca fata are numai ea grija se poate lua mi mult ?
art 516
(1) Obligația de întreținere există între soț și soție, rudele în linie dreaptă, între frați și surori, precum și între celelalte persoane anume prevăzute de lege.