Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... intrebare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

intrebare

cum se pot investii filele CEC cu formula executorie si care este procedura?
Va multumesc!

Investirea cu formulă executorie a filelor CEC pentru punerea în executare rezultă din dispoziţiile art. 53 alin. 3 din Legea nr. 59/1934.
Va adresati judecatoriei printr- o cerere.

Numai bine,
dupa ce fac cerere ,care este procedura ulterioara,cum imi recuperey banii?
in baza investirii cu titlu executoriu a respectivului instrument de plata veti apela la un executor judecatoresc.