Forum Discuţii juridice Traduceri Buna! Luna viitoare voi sustine examenul pentru a ...
Discuție deschisă în Traduceri

Buna! Luna viitoare voi sustine examenul pentru a deveni traducator ...

Buna!
Luna viitoare voi sustine examenul pentru a deveni traducator autorizat (limba engleza si limba italiana), daca m-ar putea ajuta cineva cu niste materiale/subiecte, va rog. Multumesc
Buna, sunt in aceeasi situatie - luna urmatoare voi da examenul de traducator engleza - romana, romana- engleza in domeniul juridic. Poate cineva sa ofere mai multe detalii cu privire la subiectele date in anii precedenti? am citit ghidul traducatorului care este postat pe site-ul ministerului culturii dar informatia data mi se pare foarte vaga si slaba. Unde s-ar putea accesa texte similare cu subiectul examenului? multumesc anticipat