avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Traduceri Buna! Luna viitoare voi sustine examenul pentru a ...
Discuție deschisă în Traduceri

Buna! Luna viitoare voi sustine examenul pentru a deveni traducator ...

Buna!
Luna viitoare voi sustine examenul pentru a deveni traducator autorizat (limba engleza si limba italiana), daca m-ar putea ajuta cineva cu niste materiale/subiecte, va rog. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Lygia , utilizator 19:50, 21 Februarie 2021
Buna, sunt in aceeasi situatie - luna urmatoare voi da examenul de traducator engleza - romana, romana- engleza in domeniul juridic. Poate cineva sa ofere mai multe detalii cu privire la subiectele date in anii precedenti? am citit ghidul traducatorului care este postat pe site-ul ministerului culturii dar informatia data mi se pare foarte vaga si slaba. Unde s-ar putea accesa texte similare cu subiectul examenului? multumesc anticipat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Examen traducãtor minavasile minavasile Buna, am sa dau incurand examen pentru a deveni traducator autorizat de limba italiana, va rog daca este posibil sa imi trimiteti pe e-mail cateva modele de ... (vezi toată discuția)
Pregatire examen limbã strainã mariana21 mariana21 Bun gasit tuturor, as dori un sfat despre preagtirea pentru examenul de limba straina, respectiv de limba italiana, desi cred ca tipologia poate fi ... (vezi toată discuția)
Certificat traducãtor - examen limba francezã ysaraisa ysaraisa Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu exemple de subiecte pentru obtinerea certificatului de traducator autorizat in limba franceza? eu am obtinut DALF-ul ... (vezi toată discuția)