avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pot infiinta PFA pe numele meu daca sunt asociat in ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pot infiinta PFA pe numele meu daca sunt asociat in alte 2 companii?

Pot infiinta PFA pe numele meu daca sunt asociat in alte 2 companii?
Ultima modificare: Vineri, 19 Februarie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: culeaalex , utilizator 12:26, 19 Februarie 2021
Da, dar sa nu aveti probleme cu cazierul fiscal, adica firmele acelea sa nu aiba proleme cu anaf-ul (datorii neplatite, insolventa).
Din pacate au probleme. Trebuie intai neaparat sa le inchid? Mentionez ca sunt doar asociat, nu si administrator la ambele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cazier fiscal aligadot aligadot Am avut o firma(srl) pe care am deschis-o(acum 2 ani) si nu am depus nici un bilant, activitate nu prea am avut, ea a fost totusi deschisa cu incepere de ... (vezi toată discuția)
Amenda pfa pentru nedepunerea in 15 zile de la autorizatie zesiro zesiro Am infiintat un PFA pe data de 31 iunie 2010 si n-am depus autorizatia la ANAF pentru a ma inregistra. Astazi cand am vrut sa ma inregistrez inspectorul ... (vezi toată discuția)
Dizolvare societate Contabilitate sector 4 evoCONTA Contabilitate sector 4 evoCONTA O soc.a fost chemata in judecata de ONRC pt.neprelungire sediu social. Soc.are datorii la Anaf provenind de la impozitul minim. In cazul in care soc.nu face ... (vezi toată discuția)