Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pot infiinta PFA pe numele meu daca sunt asociat in ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pot infiinta PFA pe numele meu daca sunt asociat in alte 2 companii?

george-neagu, moderator
Da, dar sa nu aveti probleme cu cazierul fiscal, adica firmele acelea sa nu aiba proleme cu anaf-ul (datorii neplatite, insolventa).
Din pacate au probleme. Trebuie intai neaparat sa le inchid? Mentionez ca sunt doar asociat, nu si administrator la ambele.