Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara. As dori sa expun o situatie. Avem un loc ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara. As dori sa expun o situatie. Avem un loc de veci ...

Buna seara. As dori sa expun o situatie. Avem un loc de veci si vrem sa l vindem. Suntem 5 mostenitori dar de unul nu mai stim nimic e in străinătate. In acest caz putem face vinzarea?
Nu il puteti vinde decat toti proprietarii. Daca unul dintre proprietari este in starinatate, trebuie sa va dea o procura speciala prin care sa va imputerniceasca sa il vindeti.