Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, Cum as putea interzice accesul intr un bar ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, Cum as putea interzice accesul intr un bar a unui ...

Buna seara,
Cum as putea interzice accesul intr un bar a unui client violent verbal si fizic?
Buna seara. Apelai la institutiile statului ce au in atributii pastrarea ordinii si linistii publice, faptele despre care spuneti dvs, constituind infractiune prevazute de Codul penal.
Art. 371 - Tulburarea ordinii şi liniştii publice - "Fapta persoanei care, în public, prin violenţe comise împotriva persoanelor sau bunurilor ori prin ameninţări sau atingeri grave aduse demnităţii persoanelor, tulbură ordinea şi liniştea publică se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă."
Multumesc !